נדל”ן בחריש – סקירת מגמות

 

שוק הנדל”ן של חריש החדשה החל להתפתח בתחילת שנת 2013 לאחר פרסום תוצאות מכרז הקבלנים הראשון. מספר חודשים לאחר מכן החלו הקבלנים לשווק את הדירות לציבור הרחב במחירים שנעו סביב ה-800 אלף ש”ח לדירת 4 חדרים.

סקירת הנדל”ן בחריש שאנו מציגים כאן מבוססת על עיבוד נתוני רשות המיסים החל משנת 2014 ואנו נמשיך לעדכן אותה מדי מספר חודשים (עדכון אחרון – דצמבר 2017). בחלק מהניתוחים מוצגת תמונה התפתחותית החל משנת 2014 ועד היום ובחלקם מוצגים ממוצעים של השנה האחרונה או הרבעון האחרון על מנת להציג נתונים עדכניים ורלוונטיים.

נתחיל בהצגת היקף מכירות הדירות (בכמות דירות נמכרות) לאורך השנים 2014-2017 ברמה החודשית. באופן טבעי ישנן עליות וירידות הנובעות מעיתויי שיווק שונים של פרוייקטי הבנייה בעיר וכן בשל השפעות של שוק הנדל”ן הכללי, אך בגדול ניתן לראות יציבות בהיקף הדירות הנמכרות לאורך השנים האחרונות.

 

פריחה בשדרה המרכזית בחריש

מכירות דירות בחריש 2014-2017

מכירות דירות בחריש 2014-2017

עליית המחירים בחריש רציפה

המחירים בחריש נמצאים בעלייה מתמדת, בשיעור גבוה מזה של שוק הנדל”ן הכללי בישראל, בעיקר עקב היותה של חריש עיר מתפתחת. את השתנות המחירים נכון לבדוק לפי העלות למ”ר כיוון שאין אחידות בגודל הדירות בין הפרוייקטים השונים. אם תרצו לבחון לדוגמא את השתנות המחיר הממוצע לדירת 100 מ”ר, הכפילו את המחיר למ”ר המוצג בגרף בכל נקודת זמן ב-100 ותקבלו את מחיר הדירה הממוצע. המחיר הממוצע למ”ר מוטה מעט כלפי מעלה ע”י הדירות המיוחדות (גן ופנטהאוזים) שמחירן גבוה מדירות רגילות בעלות אותו שטח ולכן עבור דירות רגילות הוא מעט נמוך יותר.

גרף המחיר למ”ר בשנים האחרונות מציג עלייה בשיעור ממוצע הנע בין 7-8% בשנה. במחצית הראשונה של 2014 נע המחיר הממוצע למ”ר סביב ה-8,500 ש”ח בעוד שלקראת סוף 2017 הוא עולה מעל ל-11,000 ש”ח.

 

השתנות המחיר למטר 2014-2017

הסטנדרט בחריש – דירות 4 חדרים

מעל ל-70% מהדירות הנמכרות בחריש הן דירות בעלות 4 חדרים, כשיתרת הדירות הן בעיקר דירות 5 חדרים. שטחה הממוצע של דירת 4 חדרים עומד על 99 מ”ר ושטחה הממוצע של דירת 5 חדרים עומד על 115 מ”ר.

דירות 5 חדרים (רגילות) תומחרו בממוצע בשנת 2017 בהפרש הנע בין 130-150 אלף ש”ח ביחס לדירות 4 חדרים. הפרש זה משקף בעיקר את הפרשי הגודל בין הדירות.

התפלגות דירות לפי שכונות בחריש 2017

התפלגות דירות בחריש לפי מספר חדרים

שטח דירה ממוצע 2014-2017

בשכונת הפרחים המחיר הגבוה למ”ר

בחריש מתוכננות נכון להיום 5 שכונות, מתוכן ב-3 כבר משווקות דירות לציבור הרחב. שתי השכונות הראשונות שנבנו בעיר הן השכונות המערביות – אבני חן והחורש והשכונה החדשה – שכונת הפרחים הממוקמת בחלקה הדרום-מזרחי של העיר.

כשמשווים את מחירי הדירות הממוצעים לפי שכונות ניתן לראות שמחירי דירות 4 ו-5 חדרים רגילות (ללא דירות גן ופנטהאוזים) גבוהים במעט בשכונת הפרחים ביחס לשכונות אבני חן והחורש. אין הדבר מצביע בהכרח על הבדלים מהותיים בין השכונות וייתכן כי נובע מריבוי יחסי של מכירות זכויות בעמותות בנייה, הנפוצות יותר בשכונות “הוותיקות” ומחירי הדירות בהן עדיין זולים יותר.

בשנה האחרונה ראינו את הפוקוס במכירות עובר בהדרגה מהשכונות “הוותיקות” לשכונת הפרחים החדשה ובהמשך ככל הנראה ימשיך גם לשכונת אור המזרח שלאחרונה הוכרז קבלן זוכה במכרז להקמתה. עם זאת, עדיין ישנו מלאי דירות משמעותי שטרם נמכר גם בשתי השכונות הראשונות וכמובן שוק שמתפתח במכירות יד שנייה.

מחיר ממוצע למ

מחיר ממוצע לדירת 5 חדרים רגילה בחריש ב 2017

מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים רגילה ב 2017

הדירות היקרות לפי שכונות בחריש 2017

הדירה היקרה ביותר שנמכרה בחריש השנה היא דירת 5 חדרים בשטח של 137 מ”ר בשכונת החורש שנמכרה בחודש אפריל תמורת 1,710,000 ש”ח.

דירות להשכרה במחירים נוחים

איכלוס התושבים החדשים בחריש החל באמצע 2016 ונמשך ברצף מאז. מדי שבוע נקלטות בעיר משפחות חדשות – חלקן עוברות לדירה שרכשו וחלקן עוברות לגור בשכירות.

במהלך 2018 צפויה אוכלוסיית העיר להכפיל את עצמה עם השלמת בנייתם של מספר פרוייקטים נוספים בעיר וגל איכלוס נוסף שצפוי לקראת פתיחת שנת הלימודים. כמו-כן, פתיחת חנויות נוספות ומרכזים מסחריים שכונתיים כמו גם הוספה של שירותים חיוניים חדשים לעיר, תגבור התחבורה הציבורית וכן הקמתם של מוסדות ציבור נוספים ישפיעו באופן חיובי על קצב האיכלוס.

בשלב זה מחירי השכירות בחריש יחסית נמוכים, כיוון שהעיר עדיין נמצאת בהקמה. מחירי השכירות של דירות 4 חדרים בשכונות אבני חן והחורש נעים כיום בין 2,000-2,500 ש”ח וניתן גם לשכור דירות גן ופנטהאוזים מרווחים במחירים יחסית נוחים.

מתעניינים ברכישת דירה בחריש? למדו עוד כאן

מגוון דירות להשכרה זמינות בלוח דירות חריש

נגישות
סגור

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה