שכונת המגורים הרביעית של חריש – "אור המזרח" יוצאת לדרך

משרד השיכון החל בביצוע עבודות תשתית ופריצת כבישים בשכונת “אור המזרח” שהינה שכונת המגורים הרביעית שתוקם בחריש

שכונת “אור המזרח” (שם זמני) תכלול 1,858 יח”ד והיא צפויה להיות השכונה הראשונה בישראל שתוקם בשיטת “תכנן ובנה”. עפ”י השיטה החדשה, יוציא משרד השיכון מכרז כולל להקמת השכונה ע”י יזם אחד (או קבוצת יזמים). היזם שיזכה במכרז יקים בשכונה במקביל את בנייני המגורים, את מבני הציבור והחינוך וכן יהיה אחראי גם לביצוע עבודות הפיתוח והתשתית. באופן זה תושג להערכת משרד השיכון התייעלות בלוחות זמנים וכן בעלויות הבנייה.

לאחרונה נבחרו במכרז 6 חברות בנייה זרות, מתוכן 5 מסין ואחת מפורטוגל, והן יוכלו, במקביל או יחד עם חברות בנייה ישראליות גדולות, להתמודד על המכרז בחריש וכמובן על מכרזים דומים אחרים בארץ.

בימים אלה עובד משרד השיכון על הכנת המכרז העדכני, בשיטת “תכנן ובנה” לשכונת אור המזרח בחריש, אם כי ייתכן שחלקים מסויימים מהשכונה ישווקו במכרזים רגילים ליזמים נוספים. כאמור, בינתיים החלו כבר עבודות התשתית הראשוניות הכוללות פריצת כבישים בשכונה החדשה.

שכונת “אור המזרח” החדשה ממוקמת בחלקה המזרחי של חריש וחלק גדול מבנייני המגורים בחלקה המזרחי והדרומי יהנו מנוף פתוח מעל לנחל נרבתה התוחם אותה ממזרח. כמו שאר השכונות בחריש, השכונה מתוכננת מראש למתן מענה מיטבי לצרכי התושבים בכל תחומי החיים.

שכונות חריש

נציין עוד כי לאחרונה נסגר מכרז השלמה אחרון בשכונת המגף, בו זכתה חברת “אבני דרך בונה בדרום” בשני מתחמים הכוללים 208 יח”ד שיוקמו כפרוייקטי “מחיר למשתכן”. בכך למעשה הסתיימו המכרזים בשלוש השכונות הראשונות של חריש. בשכונת המגף צפויים להינתן היתרי בנייה בקרוב והבנייה צפויה להתחיל לקראת סוף 2016/תחילת 2017.


מפת חריש החדשה

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה