מפת הפייסבוק של חריש – הכירו את הקבוצות שיחברו אתכם לקהילה

חריש היא העיר הראשונה שקמה בישראל בעידן שאחרי הכניסה של פייסבוק לחיינו. ריכזנו עבורכם את מוקדי הפעילות המרכזיים בפייסבוק של הקהילה המתגבשת בחריש

בפעם הקודמת שהוקמה עיר בישראל, היתה זו מודיעין, שאבן הפינה להקמתה הונחה בשנת 1993 וראשוני מתיישביה עברו להתגורר בה בשנת 1996. בשנים אלה השימוש הביתי והאישי ברשת האינטרנט בישראל בקושי היה קיים והרעיון של פייסבוק עוד לא נולד. רוכשי הדירות פגשו אחד את השני בכנסים תקופתיים במהלך הבנייה אך בפועל למדו להכיר את השכנים רק לאחר שעברו להתגורר בעיר. כיום, בחריש – המצב שונה לחלוטין.

כיאה לעיר שקמה בעידן הפייסבוק – הרבה לפני שנבנו בה הבניינים הראשונים, חריש כבר היתה עיר וירטואלית שחיה ונושמת בפייסבוק ובמרחב הוירטואלי בכלל. הקהילה החלה להתגבש, מידע עבר בין התושבים העתידיים ועדכונים שוטפים מהשטח החלו להיות מופצים לטלפונים הניידים. למטה בשטח – חציבות, עבודות עפר והנחת בלוק על בלוק, ולמעלה באינטרנט – דיונים נוקבים וקהילה שמגבשת את עצמה כהכנה לחיים המשותפים.

יום יבוא וחוקרי התרבות הוירטואלית יבחנו לעומק את המקרה של העיר הוירטואלית הישראלית הראשונה. בינתיים, מיפינו עבורכם את המרחב הפייסבוקי של חריש: קבלו את רשימת הקבוצות המרכזיות והדפים שיחברו אתכם לעורק החיים המרכזי של העיר והקהילה בחריש.

לפני שנתחיל בסקירת הקבוצות, נזמין אתכם כמובן לעקוב אחרי הדף שלנו ולהתעדכן באופן שוטף על הנעשה בעיר:

קהילת חריש

הקבוצה הראשונה והגדולה בחריש היא קבוצת “קהילת חריש” המונה כיום למעלה מ-3,000 חברים. בקבוצת קהילת חריש מתקיימים הדיונים הקהילתיים המרכזיים של קבוצת התושבים בהווה ובעתיד. לכל שאלה יהיה מי שיענה במהירות ועם המון רצון טוב לסייע. בקהילת חריש אפשר לנצל את חוכמת ההמונים ולזכות להמון תמיכה וסיוע הדדי כמו שרק קהילה חלוצית שמקימה עיר ביחד יודעת לתת. לחצו על התמונה לפתיחת הקבוצה ולהצטרפות:

קבוצת קהילת חריש בפייסבוק

קידום החינוך בחריש

רוצים חינוך דמוקרטי? לקדם יוזמה לפתיחת מעון שמתאים לתפיסת העולם שלכם? לחשוב יחד על פעילויות משותפות לילדים ויוזמות חינוכיות מחוץ לשעות הלימוד? קבוצת “פעילים למען חינוך בחריש” היא הקבוצה בשבילכם.

קבוצת פעילים למען חינוך בחריש

קיימות ואיכות חיים

אם תחום הקיימות ואיכות החיים בוער בכם, גם כאן כבר מגובשת קבוצה של פעילים שמקדמת בפועל יוזמות רבות הנוגעות לתחום הקיימות ועיר ירוקה. הקבוצה נקראת “קיימות – קהילה ואיכות חיים בחריש”.

קבוצת קיימות קהילה ואיכות חיים בחריש

נדל"ן – דירות להשכרה ולמכירה

מחפשים דירה להשכרה בחריש או מעוניינים להעמיד את הדירה שלכם לרכישה? עקבו אחר הדף "לוח דירות חריש” והצטרפו לקבוצת “דירות בחריש למכירה/קניה והשכרה”.

דירות בחריש לקניה מכירה והשכרה

תעסוקה

נושא התעסוקה מעסיק רבות את מי שעובר לחריש ממקום אחר בארץ ונדרש להחליף גם את מקום עבודתו. בקהילת חריש מוצאים עבודה מבעוד מועד מתוך שלל ההצעות המפורסמות בקבוצת “משרות בחריש והסביבה”.

קבוצת משרות בחריש והסביבה

עסקים בחריש

מעוניינים לפתוח עסק חדש בחריש ומחפשים עם מי להתייעץ בנושא? בעלי עסקים בחריש משתפים מידע אחד עם השני בקבוצת “בונים עסקים בחריש – מידע בין בעלי עסקים בעיר”.

קבוצת בונים עסקים בחריש - מידע בין בעלי עסקים בעיר

יש לכם כבר עסק ומעוניינים לפרסם אותו לתושבים? הצטרפו לקבוצת “עסקים מקומיים – קהילת חריש”.

קבוצת עסקים מקומיים - קהילת חריש

מכירות יד שנייה בקהילה

גם למכירת מוצרי יד שנייה יש קבוצה בשם “חריש – יד שנייה”.

קבוצת חריש יד שנייה

שיתוף נסיעות

אם אתם רוצים לקחת איתכם בדרך לעבודה תושב אחר שגם ישתתף איתכם בהוצאות הדלק, קבוצת הטרמפים היא בדיוק המקום בשביל להתחבר – “לוח טרמפים – חריש”.

קבוצת לוח טרמפים חריש

בנוסף, מומלץ לעקוב אחר עדכוני המועצה בפייסבוק ואחר הדף של ראש המועצה – יצחק קשת. גם לפרוייקטי הבנייה השונים בחריש יש קבוצות דיירים ייעודיות בפייסבוק ובוואטסאפ אבל הן רבות מכדי לפרטן כאן – פשוט להיכנס לפייסבוק ולחפש לפי שם הפרוייקט.

זהו, אם עשיתם Like לכל הדפים והצטרפתם לכל הקבוצות אתם מסודרים ומחוברים וירטואלית לכל מה שקורה בחריש. כשאתם מסתובבים בעיר, רק אל תשכחו להרים מדי פעם את הראש מהטלפון ולהגיד שלום 😉

מפת חריש החדשה

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה