סיור מצולם: הכירו את הפינות הירוקות של חריש

הכירו את הגנים הציבוריים, “נאות המדבר", של חריש המספקים הצצה אל העתיד הירוק ומלא החיים של העיר

בחריש מעל ל-60 גנים ציבוריים שכונתיים ופארקים שפזורים ברחבי העיר. רבים מהם כבר הוקמו ונמצאים בשימוש ע”י התושבים החדשים. המראה של גן ירוק מושקע עם מתקנים צבעוניים חדשים על רקע בניינים שנמצאים בבנייה מדגיש את המצב המיוחד של חריש – עיר בהקמה עם המון “נאות מדבר” קטנים בלב הבנייה המאסיבית שבהם חיים ופעילים היום התושבים ודרכם ניתן לקבל הצצה אל העתיד של חריש.

יצאנו לסיור מצולם ברחבי חריש במטרה להכיר את כל אותם גנים ציבוריים שכונתיים נסתרים וכדי שגם אתם תכירו, תגיעו ליהנות מהם ותציצו יחד איתנו אל העתיד הירוק (והכחול, אדום, סגול, ורוד…) של העיר החדשה חריש.

שכונת החורש

גן המועצה חרישתחנה 1 – “גן המועצה”

מאחורי מועדון הנוער החדש של חריש ובסמוך לאזור המועצה, מתפרס לו גן ציבורי רחב ידיים הכולל מספר אזורים וביניהם: אזור מתקנים ונדנדות, אזור משחק עם שולחנות פינג-פונג, מדשאה רחבת ידיים בצל עצי אורן על גבעה המשקיפה לנוף וכן במת אירועים קטנה שמשמשת להצגות ילדים ומופעים קטנים.

גן המועצה חריש
גן המועצה חריש
גן המועצה חריש
גן המועצה חריש
גן המועצה חריש
גן המועצה חריש
גן המועצה חריש
גן המועצה חריש

גן התאנה חרישתחנה 2 – “גן תאנה”

בסמוך לבניינים הכי דרומיים של פרוייקט דונה בחריש ממוקם גן שכונתי יחסית חדש. ניתן להגיע אליו גם מאזור המועצה או מאזור הקוטג’ים של האזור הוותיק.

גן התאנה חריש
גן התאנה חריש

גן האקליפטוס חרישתחנה 3 – “גן האקליפטוס”

עדיין באזור המועצה, הפעם לכיוון המרכז לשירות לתושב ובסמוך למבנה המשחקייה, שוכן לו גן האקליפטוס הוותיק. למי שתוהה – כן, יש שם עצי אקליפטוס גבוהים שגם נותנים הרבה צל וגם משווים למקום אווירה מאד ייחודית.

גן האקליפטוס חריש
גן האקליפטוס חריש

גינת דונה חרישתחנה 4 – “גינת דונה”

על המפגש של רחובות גפן ותאנה ובמפגש של לא פחות מ-5 פרוייקטי בנייה שונים, נמצאת אחת הגינות הראשונות שנבנו בחריש ועדיין משמשת כמקום מפגש מרכזי לתושבים בלב שכונת החורש.

גינת דונה חריש
גינת דונה חריש

גינת אלה חרישתחנה 5 – “גינת אלה”

גינת אלה היא גינה מעט נסתרת שעדיין לא הושמשה ונפתחה לשימוש התושבים. הגינה מעט נסתרת לעין והיא נגלית בעיקר בעת הנסיעה במורד רחוב גפן לכיוון היציאה מחריש. הנוף הנשקף אל תחילת שדרת דרך ארץ והכניסה לעיר יהפכו אותה ללא ספק למקום מיוחד להרגע בו בשעות הערב ובמיוחד בזמן השקיעה.

גינת אלה חריש
גינת אלה חריש

שכונת אבני חן

גן לב חרישתחנה 6 – “לב חריש”

על שדרת דרך ארץ, בין פרוייקט לב חריש לפרוייקט מגידו, נמצאת גינה שתעניק קצת שקט והפוגה מהמולת השדרה המרכזית. זה כנראה יהיה אחד המקומות המועדפים לשבת ולאכול עם הילדים את הפיצה, הגלידה או הפלאפל שזה עתה נרכשו באחת מהחנויות לאורך השדרה.

גן לב חריש
גן לב חריש

גינת נאות חרישתחנה 7 – “גינת נאות חריש”

במרכז הפרוייקט של עמותת “נאות חריש” ממוקמת גינה ציבורית רחבת ידיים במדרון שמשקיף לכיוון מערב. מקום נחמד מאד לשבת וליהנות מהרוח המגיעה מן הים בשעות הערב הקרירות.

גינת נאות חריש
גינת נאות חריש
גינת נאות חריש
גינת נאות חריש

גינת טורקיזתחנה 8 – “גינת טורקיז”

בין שני המתחמים הדרומיים של עמותת “חריש המאוחדת” ובמרחק הליכה קצר מאשכולות הגנים ברחוב טופז, ממוקמת הגינה המשלבת מתקנים לילדים, מדשאה ושולחנות פיקניק.

גינת טורקיז חריש
גינת טורקיז חריש
גינת טורקיז חריש
גינת טורקיז חריש

גן חרוב חרישתחנה 9 – “גן חרוב”

גן חרוב ברחוב ספיר, ממוקם בצמוד לפרוייקט מגידו בחלקה הצפוני של שכונת אבני חן. גם הוא אחד הגנים הציבוריים הראשונים שנפתחו בחריש החדשה ותושבי הפרוייקט (שהיו הראשונים שקיבלו טופס 4) עושים בו שימוש לפעמים בשעות הערב לאימוני כושר ו-TRX.

גן חרוב חריש
גן חרוב חריש

גינת דמריתחנה 10 – “גינת דמרי”

במרכז הפרוייקט הראשון של דמרי בחריש ממוקמת גינה חדשה יחסית. סביר להניח שזה יהיה אחד ממקומות המפלט של תלמידי בית הספר התיכון שיוקם בסמוך, מעברו השני של רחוב טורקיז.

גינת דמרי חריש
גינת דמרי חריש
גינת דמרי חריש
גינת דמרי חריש

סיורים מצולמים קודמים:

פרוייקטים בחריש

מפת חריש החדשה

תגובה אחת לפוסט זה
  1. נראה מקסים. עכשיו צריך ספורטק. יהיה באמת רעיון טוב לבני נוער ומבוגרים…

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה

%d בלוגרים אהבו את זה: