שלמה קליין: "אני אעשה תמיד מה שטוב לחריש"

שלמה קליין, המשמש כסגן ראש מועצת חריש ומתמודד לבחירות לראשות המועצה זו הפעם השנייה מאמין שהחינוך הוא הדבר החשוב ביותר לעתיד חריש: "אני רוצה שכל תושב יקבל מענה מעולה לילדיו על פי אמונתו וצרכיו, מבלי שהוא צריך להתפשר על כך"

שלמה קליין (41) הוא דמות מוכרת בחריש. הוא מתגורר בחריש 16 שנים מתוכן בחמש השנים האחרונות הוא משמש כסגן ראש מועצת חריש, כחבר בכיר בהנהלת המועצה, חבר בוועדה לתכנון ובנייה בחריש, חבר בוועדת מכרזים ויו"ר הוועדה היישובית לקידום ילדים ונוער בסיכון.

"במהלך השנים שימשתי כמנכ"ל של חמישה ארגונים, שעסקו בתחומי החינוך, חברה ורווחה. עבודתי כמנכ"ל כללה הנעת מאות עובדים וניהול תקציבים בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. אני בעל ניסיון רב, בעל יכולת מנהיגות ויכולת הובלת תהליכים ועובדים מוכחת", הוא משתף.

מהו לדעתך ההישג הגדול שלך בתקופת הקדנציה האחרונה במועצת חריש?

"ההישג המרכזי שלי כסגן ראש מועצת חריש בקדנציה האחרונה הוא שהייתי שותף בהעברת החלטות להתפתחות הישוב במיליארדי שקלים ונתתי לאנשי המקצוע לעבוד, ללא הפרעות שאינן ענייניות או עיסוק בפוליטיקה קטנה. היכן שהיה צריך להתערב- התערבתיהכל נעשה ממקום ענייני ומקצועי בלבד.

"כמו כן, במסגרת תפקידי השונים במועצה, זכיתי לקדם את תמרור העיר, את תחום הטיפול בנוער בסיכון ולהקים את המרכז הטיפולי של חריש. שנים רבות חריש הייתה מקום קטן ומוזנח. בשנים האחרונות יש לי את הזכות (והחובה) לסייע בהתפתחותה של חריש. חריש התפתחה מאוד אך אין ספק שיש בפניה אתגרים רבים על מנת להמשיך ולגדול ובאופן המיטבי ביותר עבור התושבים. בכוונתי להמשיך ולפעול עבור תושבי חריש, ממקום נקי וללא משוא פנים".

מהן לדעתך, הסוגיות החשובות של חריש שדורשות את התייחסותך?

"אני מאמין שהקהילה היא הבסיס הנכון ליצירת חוסן ישובי וההשקעה בה משתלמת. לכן יש צורך להשקיע משאבים רבים בפיתוח הקהילות השונות והמגוונת שישנן בחריש, בעידוד התנדבות של התושבים, וביצירת תמיכה וערבות הדדית בתוך הקהילות בעיר וביניהן על מנת לשמור על האקלים הקהילתי המיוחד שיש לנו פה, של חיים בשכנות טובה, כבוד הדדי וקבלת השונה.

"כמו כן, אני רואה לנגד עיני את החשיבות בחינוך למצוינות ערכית והישגית. חיוני בעיני לקבוע חזון מסודר ופרקטי לבנייה יסודית ומעמיקה של מוסדות החינוך בחריש.

"סוגיות נוספות חשובות הן  קידום המסחר והתעסוקה בחריש ופיתוח מסיבי של התחבורה הציבורית".

מתוך כלל הנושאים שציינת, מהן שתי הסוגיות החשובות ביותר לדעתך?

"החינוך הוא הדבר החשוב ביותר לעתיד חריש והוא הדבר החשוב ביותר גם לי. אני רוצה שכל תושב יקבל מענה מעולה לילדיו על פי אמונתו וצרכיו, מבלי שהוא צריך להתפשר על כך.

"הדרך להגיע ליעד זה היא לייצר בחריש בתי ספר גדולים ויציבים (מבחינת מספר שעות תקן ויכולת ניהול אוטונומית), עם מסלולי חינוך מגוונים.

"צריך לשאוף לכך שחריש תקבל את הציונים הגבוהים ביותר בכל מדדי החינוך. על מנת לעשות זאת יש להביא את המנהלים הטובים והמנוסים ביותר ולמצוא את הדרך לתגמל אותם בהתאם.

"יש להקדיש משאבים כספיים רבים להשבחת חווית הלימוד של הילדים (החל מגיל מעון ועד לגיל סיום התיכון) ולתוכניות העשרה משמעותיות לכל הגילאים. יש להקים בחריש מסגרות על יסודי לכלל האוכלוסיות, שישאפו למצויינות ערכית וטכנולוגית.

"כמו כן יושקעו משאבים בתנועות הנוער בחריש, שהן הבסיס ליצירת מנהיגות צעירה בעלת חוט שדרה ערכי ואידיאליסטי".

"סוגיה חשובה משולבת בעיני היא התעסוקה/תחבורה ציבורית. חריש צריכה רכבת וחיבור מהיר וממוקד למרכזי תעסוקה ולמסופי תחבורה. זה יעשה ע"י קידום נמרץ של הוצאה לפועל של תכנית חיבור המסילה המזרחית עד לחריש וקידום מסוף התחבורה על כביש 65. 

"לגבי תעסוקה – המטרה בעיני ברורה: שכונת המע"ר תהיה פארק ההיי-טק של חריש (כדוגמת פארק ההיי טק ביקנעם) וזה יעשה ע"י הבאת חברות גדולות שיתמקמו ויפעלו משם.

"בנוגע לעסקים מקומיים, אני אדאג למתן הקלה בארנונה לעסקים קטנים, למשך שנת ההקמה של העסק, ואפעל ללא לאות למציאת דרכים יצירתיות נוספות לעידוד ותמיכה בעסקים בחריש ע"י חשיבה משותפת עם בעלי העסקים ומענה לצרכים".

מהי ההבטחה שלך לבוחר?

"במהלך 16 שנותיי כתושב חריש אני פעיל ופועל למען ציבור התושבים. תמיד שמתי לנגד עיני אך ורק את האינטרס של הציבור והתפתחות הישוב – כך אני מבטיח לעשות גם בהמשך עשייתי הציבורית.

"אני אעשה תמיד מה שטוב לחריש. יש לי היכרות מעמיקה עם המתרחש בחריש, עם הצרכים ועם האתגרים הקיימים והעומדים לפתחנו, ויש לי פתרונות ראויים לתושבי חריש היקרים.

"המחויבות שלי כלפי תושבי העיר היא טוטאלית (תשאלו את אשתי והילדים…) בכל חמש שנותיי בתפקידים בכירים במועצה אני מסור לתפקידי, בהתנדבות מלאה, ללא כל קבלת שכר.

"כאדם דתי-לאומי, אני רואה עצמי כגשר בין האוכלוסיות השונות בחריש. אני מכיר את ה"שפות"  השונות של חלקי הציבור השונים כאן ויכול לבצע את החיבורים ביניהם בהצלחה.

"כמי שמאמין בכך שהתושב הוא הלקוח, בכוונתי לנהל תהליכים מקצועיים ושיטתיים של שיתוף ציבור בנושאים מרכזיים הנוגעים לחיי התושבים, ולעודד שיח ישיר וכן בין הקהילות השונות החיות כאן. זאת על מנת להמשיך ולבנות חיים משותפים, עם כבוד ועזרה הדדית בין הגוונים השונים והנפלאים שיש לנו בעירנו חריש".

כשאתה מדמיין את חריש העתידית כעיר בוגרת, לאיזו עיר אחרת היא תדמה לדעתך? 

"אני אשמח שחריש תדמה לתל אביב ברמת הניהול העירוני; לגבעת שמואל ברמת הביטחון האישי; לרמת השרון בתחום החברה; לקריית אונו בתחום החינוך; לאשדוד בתחבורה ובתנועה וליקנעם בתחום התעסוקה".

ליצירת קשר עם שלמה: klainshlo@gmail.com


עוד בנושא: בחירות בחריש 2018 – הכירו את כל המועמדים


פרוייקטים בחריש

3 תגובות לפוסט זה
  1. אל תתנו לחיוך למילה להצגה לבלבל אותכם בחרו את האיש האמתי הערכי האומר ועושה ולא מבלף!!!!

  2. שלמה הוא איש עשייה, עם קבלות מוכחות בחריש. מאחל לך להמשיך בעשייה משמעותית בחריש. זה יהיה רק לטובת חריש.

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה