הוכרז רשמית: גבי קדוש, ראש העיר אילת לשעבר, יתמודד על ראשות העיר חריש

גבי קדוש, שכיהן במשך 10 שנים כראש העיר אילת ועד לאחרונה שימש כיועצו של ראש הממשלה נתניהו לענייני התיישבות ושלטון מקומי, הודיע על מועמדותו לראשות העיר חריש. קדוש: "חריש זקוקה לראש עיר מקצועי ומנוסה, זו משימה לאומית ראשונה במעלה להצלחת עיר חדשה בישראל ואני נרתמתי לבצעה"

"אני מגיע לחריש מתוך תחושת שליחות. האתגר הוא זה שמניע אותי. לחריש יש את כל הנתונים להצליח למעט נתון אחד, אין לה ראש עיר מקצועי. זה אתגר לאומי, לכן החלטתי לעזוב את כל עיסוקי ולהתמודד כדי לתרום להצלחתה". אומר קדוש ומוסיף: "לחריש יש יתרונות שעלולים להפוך לחסרונות אם לא יטופלו כראוי ובזמן. זה ממש צו השעה עבור העיר שצמחה במהירות וכעת יש למשוך אליה אוכלוסיות חזקות ולהעניק להן תמריצים לבוא ולהתגורר בחריש. חייבים לשים את העיר על סדר היום, לפעול בנחישות מול הממשלה ולקדם את אכלוס העיר באופן משמעותי שהרי כרגע חריש נראית כמו אתר בניה אחד גדול".

"ממשלת ישראל שמה את חריש בראש סדרי העדיפויות שלה וכאן בדיוק נכנס הערך המוסף של ראש עיר עם ניסיון בניהול עיר גדולה שיידע לעמוד מול משרדי הממשלה השונים, למשוך בחוטים הנכונים ולמקסם את הפוטנציאל".

חריש לא על המפה

קדוש פוליטיקאי ותיק ומנוסה כיהן כראש העיר השביעי של אילת בין השנים 1993-2003 והקריירה המקצועית שלו כוללת תפקידים בכירים נוספים כמו יועץ ראש הממשלה לענייני התיישבות ושלטון מקומי וחברות בדירקטוריונים מקצועיים שבחלקם גם שימש כיושב ראש.

לדבריו, על פי המצב היום ברחוב בחריש נראה שמישהו נרדם בשמירה. "עד לפני שנתיים חריש הייתה במפת העדיפות הלאומית וכיום היא כבר לא! המקום היחידי שלא צעק ולא התנגד לשינוי הייתה חריש והפקידות הממשלתית, שהייתה נתונה למתקפת לחצים מצד ערים אחרות – הוציאה את חריש ממפת העדיפות הלאומית. המשמעות היא שתושבי חריש לא זכאים לקבל הטבות מס וליזמים אין עדיפות להשקעתם", מסביר קדוש.

"אם חריש הייתה במפת העדיפות הלאומית, יזם היה משלם על הקרקע בחריש 31% מערכה ולא 100% כמו במרכז הארץ, ברור שהטבה זו גורמת למעסיקים לבחור במקום עם עדיפות לאומית להשקעה שלהם וחריש חייבת להיכלל במפת העדיפות, מאחר שנבנו בה בתים למגורים ללא מרכזי תעסוקה".

"למדינת ישראל יש אחריות על חריש ולי יש את הניסיון המקצועי והפוליטי לעודד משקיעים רבים להשקיע בחריש בדומה למה שעשיתי באילת בזמנו". מסכם קדוש.

קדוש שעובר השבוע להתגורר בחריש מקדם את ההכרות שלו עם העיר ואנשיה באמצעות מפגשים אישיים עם קבוצות אוכלוסייה שונות בעיר. לדבריו, המכנה המשותף לכולן הוא הצמא למנהיגות. "יש בחריש כוחות טובים וחשובים שרוצים בצמיחת העיר ובהצלחתה ואני מתכנן לרתום אותם ואת הקהילה כדי לקדם את העיר".

"בניית קהילה חזקה, הסדרת נושא התעסוקה ותשתיות הן סוגיות הליבה בבניית עיר ולשם כך חייבת להיות תכנית מסודרת למשיכת אוכלוסיות חזקות שיאפשרו בניית קהילה טובה וחזקה. אין שום סיבה שחריש לא תהווה מוקד משיכה למורים שיתגוררו בה וילמדו בכל האזור וכעיר לסטודנטים עם הקמתה של אוניברסיטה ומכללות אקדמיות כאן בחריש, אלו עוגנים משמעותיים לעידוד הבאתה של אוכלוסייה יציבה וחזקה".

"כמו כן, אחד הנושאים שהיו צריכים להתבצע בד בבד עם הקמת העיר ולא טופלו כראוי עד כדי הזנחה הוא נושא הנגישות התחבורתית לעיר כגון חיבור חריש לכביש 6, הנחת מסילת רכבת להפעלת רכבת פרברים שתחבר את חריש צפונה ודרומה ופיתוח תשתית לתחבורה ציבורית".

"החזון שלי הוא שחריש תהיה עיר שכדאי לגור בה, עיר שתפרח ותהפוך למקום בו מחירי הנדל"ן יזנקו והיא תיחשב לעיר יוקרתית ומיוחדת עוד יותר ממודיעין ומכבים-רעות".

"תושבי חריש צריכים לקבל את השירותים המוניציפאליים הכי טובים שיש. כל אוכלוסייה והשירותים הנדרשים לה, שירותי דת, פעילות פנאי וספורט ענפה לכל המשפחה, נגישות ורגישות לאוכלוסיות מיוחדות בנוסף לשירותים של חינוך ותעסוקה בתוך היישוב על מנת שתושבי חריש לא יצטרכו לצאת מדי יום מחוץ לעיר כדי ללמוד או כדי לעבוד".

"חשוב לי לבנות את עתיד העיר יחד עם התושבים ובשיתוף הציבור שיהיה חלק מקבלת ההחלטות במעורבות מלאה וברצון לממש את החזון".

"אני אפעל על מנת ליצור 'גאוות מקום' ואמנע כל קיטוב בין אוכלוסיות, החדשות והישנות, חילוניות ודתיות, במטרה לייצר אחדות וחיים משותפים והרמוניים ולאפשר לתושבים חיים טובים יותר", הוא מסכם.

עוד בנושא: הכירו את המועמדים בבחירות 2018 בחריש


פרוייקטים בחריש

לוח דירות חריש

8 תגובות לפוסט זה
 1. תושבי חריש לא רוצים אדם, שבתחילה רצה להתמודד כאן, אך בגלל שהציעו לו מששרה אחרת ירד מהפרק! ולאחר שהמשרה המדוברת התבטלה, חוזר ורוצה לרוץ כאן.
  אם היית כל כך טוב לך לאילת תתמודד שוב!

 2. בזבוז מיותר גבי!
  תחזור לביתך באילת!
  אתה מגיע לפה בשביל עוד תפקיד ומשרה.
  זה לא מה שאנו מחפשים פה

 3. מועמד ראוי שיכול לקחת את חריש לגבהים חדשים. יש לו עוצמה פוליטית שתתורגם לתקציבים, תשתיות, פרסום ושיווק העיר, פיתוח.. בינתיים חריש לא מגשימה את הפוטנציאל שלה, יש פיגור רציני בקצב אכלוס העיר. אין השקעה ומעוף בשיווק העיק בערוצי המדיה, אינטרנט ותקשורת. יש סטיגמה ודעות קדומות מדובר בעיר לחרדים, ריח מפחמות, שממה, חור וכדומה. כל הדברים הללו רחוקים מלהיות נכונים בימינו והמועצה לא עושה מספיק כדי למתג את העיר כנדרש. אני חושב שיש מקום לשינוי, ראש המועצה בימינו בחור נחמד, אבל עם נחמד לצערי לא הולכים למכולת.

 4. אני זוכר שכאשר הוא היה ראש העיר באילת הוא בכוונה צבע את המדרכות של בתי המלון בכחול לבן ובגללו מאות אלפי ישראליים קבלו דוח….בחיים לא אצביע לו…..ממש מארח למופת

 5. גבי קדוש ראש עיר ענק ביחס חם לתושבים ובניהול עיר תירות של מטיילים מכול העולם ומבין את צורך האזרח ובעל ראיה למרחקים ארוכים ויחש אנוש לעובדי העריה איש אשכולות עם קבלות בעשיה ובניהול אשריכם חריש שזכיתם לאיש שכזה ובמידה ומשהוא ירצה לבדוק שיתקשר לפון 0532231636 מיכאל כהן

 6. גבי ראש עיר ראוי לעיר אילת ואת זה יודעים התושבים האמיתיים ולא האילתים שנמצאים פה שנה שנתיים ואחרי זה חןזרים לביתם בצפון.

 7. ניסה להיות בלוד , אחר כך חריש ועכשיו התגלגל שוב לאילת !!!!
  כשיסתיימו הבחירות באילת יציע עצמו לראשות טבריה😀

 8. לא יעזור לכם כלום כל אלה שמנסים ללכלך ! תתמודדו אם אתם חושבים שאתם מתאימים תושבי אילת יבחרו לפי הבנתם, מה שבטוח שצריכים להחליף את הקיים .

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה