התקדמות בעבודות הפיתוח של שכונת "בצוותא" החדשה בחריש

מבט אווירי אל שכונת בצוותא בחריש. צילום: אורן קלר

חברת שפיר הנדסה, יזמית פרוייקט "תכנן ובנה" בשכונת "בצוותא" בחריש (לשעבר "אור המזרח") מקדמת את עבודת הפיתוח בשכונה. שיווק הדירות יחל בקרוב

חברת "שפיר הנדסה" זכתה בדצמבר 2017 במכרז "תכנן ובנה" לפיו התחייבה לבנות את שכונת "בצוותא" בכללותה תוך 40 חודשים. בימים אלה פועלת חברת שפיר לסיים את שלב א' הכולל פריצת דרכים, פיתוח והכנת תשתיות. שפיר הנדסה תבנה את השכונה במלואה, החל משלב הפיתוח, עבודות התשתית, הקמת מבני הציבור ובניית כל יחידות הדיור.

היקף הפרויקט צפוי לעמוד על למעלה ממיליארד שקלים והוא יכלול כ-1,200 יחידות דיור, שני בתי ספר יסודיים, שלושה אשכולות גנים, אשכול מעונות יום, מתנ"ס, אולם ספורט ומגרש ספורט משולב.

מוקדם יותר השנה יצאו להגרלה 598 יחידות דיור במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" בשכונת בצוותא. יתרת הדירות תשווק בשוק החופשי, בדומה לשאר הפרויקטים בעיר. מחברת שפיר הנדסה נמסר כי שיווק הפרויקטים בשכונה יחל בקרוב, ככל הנראה, לאחר חגי תשרי הבאים עלינו לטובה.

מפת שכונת בצוותא בחריש
מפת שכונת בצוותא בחריש

בשכונת בצוותא בחריש, פועל לראשונה משרד הבינוי והשיכון לאפשר לרוכשי הנכסים להיכנס לדירות רק לאחר שהשכונה תהיה בנויה, על כלל התשתיות שלה, והאכלוס לא יתבצע במקביל להמשך עבודות הבנייה.

שכונת בצוותא בחריש - פיתוח ראשוני
שכונת בצוותא בחריש – פיתוח ראשוני. צילום: אורן קלר
שכונת בצוותא בחריש - מבט מלמעלה
עבודות פיתוח בחלקה הצפוני של שכונת בצוותא בחריש. צילום: אורן קלר

שיטת "תכנן ובנה" תורחב לאתרים נוספים בארץ

לאחרונה אישר קבינט הדיור את הצעת משרד הבינוי והשיכון להחיל את שיטת "תכנן ובנה" גם על מתחמי בנייה קטנים יותר. עד כה עמד ההיקף המינימלי על 1,000 יחידות דיור וכעת יתאפשר ליישם את השיטה גם בשכונות קטנות יותר, בערים נוספות בארץ.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט ביקר היום בחריש והשתתף בטקס הנחת אבן פינה לפרויקט "תכנן ובנה" ובחן, בין השאר, את התקדמות עבודות הפיתוח בשכונת "בצוותא". במהלך הטקס ציין גלנט כי: ״שכונת 'אור המזרח' (בצוותא, בשמה החדש) בחריש תשמש כמודל לשיטת "תכנן ובנה" שפיתחנו במשרד הבינוי והשיכון. בשיטה זו הבנייה של כלל השכונה מתבצעת ע״י יזם יחיד. חריש הוא מקום עם פוטנציאל נהדר שעתיד להכפיל ולשלש את עצמו תוך שנים ספורות. אני רואה בעיר חריש כמודל מוצלח לבניית עיר בישראל תוך זמן קצר. מדובר בעיר חדשה שבשלוש השנים האחרונות גדלה מ-300 יח״ד ל-2500 יח״ד. כשהדיירים יגיעו לשכונה החדשה בחריש יהיו שם: בתים, בתי עסקים, מוסדות חינוך, מבני ציבור ומתנ"סים ואת כל השירותים אותם יצטרך האזרח בסביבתו. בקרוב יונעו מכרזים משמעותיים נוספים והיעד הוא לסיים את בניית השכונות בזמן הקצר ביותר".

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט בחריש
שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט בחריש. צילום: מור שקיפי לאטי

בשבוע שעבר ציין גלנט כי "הכנסת שיטת 'תכנן ובנה' היא לא פחות ממהפכה בענף הבנייה. אחרי עשרות שנים, אנו מובילים שינויים משמעותיים בכל תחומי הענף, החל מהכנסת שיטות וטכנולוגיות חדשות ועד לשינויים בכוח האדם והתקינה. שיטת 'תכנן ובנה' מוכיחה את עצמה בחריש ומאפשרת להגדיל את היצע הדירות לזוגות צעירים ולמשפרי דיור באופן מהיר מבלי לפגוע באיכות החיים של תושבי העיר הוותיקים. כדי שערים נוספות תוכלנה ליהנות משיטת 'תכנן ובנה' הקטנו את מספר יחידות הדיור הנדרשות".


8 תגובות לפוסט זה
 1. אם שפיר זכתה , מה הקשר לקבלן דונה ?
  הלא שפיר אמורה לבנות את כל השכונה?
  אשמח לתשובה

 2. שלום מיכאל, חברת שפיר הנדסה בונה את שכונת בצוותא. חברת דונה בונה בניינים בשכונה הסמוכה, שכונת מעו"ף.

 3. לא הזוי? :
  "
  שלום רב,

  ברכותינו. אתה קרוב יותר מתמיד לדירה משלך. זכית בהגרלה לתור לבחירת דירה.

  בהגרלה מספר 465 לפרויקט אור המיזרח של קבלן דונה חברה להנדסה ובנין בע"מ
  ביישוב חריש"

 4. ולי כתוב ליאם נחמיאס חברה לבניין בהגרלה 466 אור המזרח ???

 5. כדייר בפרויקט של שפיר בראש העין, אני מרגיש חובה להזהיר מחברת שפיר. מדובר בחברה בעלה סטנדרט בנייה נמוך ורמת שירות נמוכה עוד יותר .תחושה זאת משותפת לכל הדיירים בפרויקט, כפי שמיתבטא בקבוצות הוואטסאפ של הפרויקט.

 6. אני גר בפרוייקט שפיר בראש העין וקיבלתי דירה בסטנדרט הכי טוב ואיכותי שיכול להיות ,מניסיון עם עוד עשרות קבלני בנייה שרכשתי בהן דירות ,חבל להשמיץ סתם

 7. רציתי לשאול לאיזה אוכלוסיה מיועד הפרוייקט שלכם? אשמח לשמוע תודה יהודית

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה