בשורה סלולרית לחריש: אנטנות חדשות יוקמו בעיר לשיפור הקליטה

לאחר תקופה ארוכה של קשיי קליטה סלולרית בחריש יוקמו שתי אנטנות חדשות הצפויות לשפר משמעותית את הקליטה ברחבי העיר

נושא הקליטה הסלולרית בחריש הוא אחד הנושאים המדוברים ביותר בקרב תושבי העיר. בקשות להמלצות על מפעילים סלולריים המעניקים את הכיסוי הטוב ביותר בעיר נפוצות מאד בקבוצות הפייסבוק של חריש ובקבוצות הוואטסאפ השונות. עם הגידול באוכלוסיית חריש, הולכות וגוברות התלונות על היעדר קליטה. לאחרונה אף יצאו תושבי העיר מקסים גלר, ליאב אהרון וגיא רוזנברג בעצומה תחת השם “צדק סלולרי לעיר חריש” במטרה להביא לתגבור התשתית הסלולרית בעיר.

הנושא זכה גם להתייחסות מצד מועמדים שונים לראשות המועצה, שציינו את הטיפול בקליטה הסלולרית כאחת הנקודות במצע הבחירות שלהם.

כעת אנו מתבשרים כי בתחילת ספטמבר הוגשה על ידי חברת פלאפון בקשה להקמת אנטנה חדשה במרכז העיר וזאת לאחר תהליך עבודה משותף עם העירייה. הבקשה אושרה על ידי המשרד להגנת הסביבה ובנוסף אושרה מוקדם יותר השנה בקשה שהוגשה ע”י חברת PHI להקמת אתר נוסף. האנטנות החדשות צפויות לשרת את כלל החברות הסלולריות ולשפר באופן משמעותי את הקליטה הסלולרית בחריש.

האנטנה של חברת פלאפון תמוקם בחניון רכבים ברחוב אלון, דרומית למפגש עם רחוב התאנה והאנטנה והקמתה צפויה להסתיים תוך מספר חודשים. האנטנה של חברת PHI מתוכננת בסמוך לכביש הגישה לחריש, בשולי שכונת מעו”ף אך נכון להיום טרם חלה התקדמות בהקמתה.

פריסת אנטנות סלולריות באזור חריש
מיקומי האנטנות החדשות בהקמה בחריש

האנטנות החדשות הינן מסוג 'תורן קרקעי', כלומר אנטנות היושבות על תורן גבוה, בדומה לאנטנה הקיימת כיום בצמוד לכביש 6. נציין כי מחלקות ההנדסה של חברות הסלולריות הן אלה שקובעות את מיקום אתרי השידור על מנת לאפשר כיסוי רחב ככל הניתן ואילו הקמתן בפועל דורשת אישור של המשרד להגנת הסביבה לאחר שנבדקה בטיחות קרינה הצפויה.

מעיריית חריש נמסר כי "שיפור הקליטה הסלולרית בחריש נמצא מזה זמן בטיפול העירייה, ובשנה האחרונה חלה התקדמות משמעותית שצפויה להניב תוצאות בפועל בחודשים הקרובים. התהליך להצבת אנטנות סלולריות, מצריך בחינת עומק מול חברות הסלולר וכלל הגורמים הרלוונטיים, מתוך אחריות ושמירת האינטרס הציבורי. אנו נמשיך לפעול לשיפור איכות חייהם של כל תושבינו, כפי שעשינו עד כה, כחלק מתכנית העבודה הרב שנתית ומתוך מקצועיות ואחריות מלאה. אנו מודים לכל התושבים שפונים ומבקשים לסייע בקידום הנושא, אך ראוי לציין כי עובדי העיריה והנהלתה לא ישבו בחיבוק ידיים בטיפול בנושא, עד להגעת גורמים כאלה ואחרים שפועלים לתקן את המצב. מתוך אחריות וכבוד לכל תושבי חריש הנפלאים, אנו נמשיך לפעול בדרכנו גם בנושא הזה ולהביא פתרון אחראי לעיר שלנו".

צילום האנטנה בכביש 6: אורן קלר


לוח דירות חריש

פרוייקטים בחריש

9 תגובות לפוסט זה
 1. נראה לכם הגיוני להקים אנטנה בלב שכונת מגורים וליד בית ספר, מגרשי ספורט וגני ילדים ?!

 2. נראה ךכם הגיוני להתלונן על קשיי קליטה כשיש אנשים שהאנטנות מפריעות להם???

 3. קליטה סלולרית מאנטנות בלב השכונות משמעותה קרינה סלולרית נוספת, 24X7 לכל מי שבקשר עיין עם האנטנות.

  • קליטה סלולארית מאנטנות בלב השכונה פירושה קרינה מוגבלת שנבדקת בתדירות וקליטה וגלישה בלתי מוגבלת

 4. איך זה יכול להיות שמתכננים להקים אנטנה ליד בית ספר וגני ילדים בלב של שכונת מגורים? על מה אתם חושבים???? זה פוגע בבריאות. עדיף להיות עם קליטה פחות טובה ולא לפגוע בבריאות של האנשים.

 5. נינה דברייך אינם נכונים, קליטה פחות טובה בנייד גורמת נזק גדול יותר מאשר להיות ליד אנטנה סלולרית.
  הנזק הגדול ביותר דווקא נגרם מפליטת הקרינה הבלתי מייננת שהמכשיר הסלולרי מוציא, במיוחד שהוא רחוק מדי מהאנטנה האזורית וצריך לשדר בעוצמה גבוהה.

  יש ויקיפדיה,גוגל…

 6. עברו 7 חודשים, ועדיין אין זכר לאנטנות החדשות.
  מה גם שאפילו אם כבר היו האנטנות החדשות, הן לא היו משרתות את כל התושבים – שתי האנטנות שייכות לפלאפון/פרטנר/הוט מובייל, ולקוחות של חברות מסוימות (דוגמת סלקום וגולן טלקום) יישארו מחוסרי קליטה בדיוק כפי שהיו בזמן פרסום הכתבה.

 7. הקרינה הנפלטת מטלפונים סלולריים ומתחנות בסיס היא קרינה אלקטרומגנטית בתחום תדרי המיקרוגל. קרינה זו היא קרינה בלתי מייננת וההשפעה הוודאית היחידה שלה על רקמות היא חימום. ככל שהטלפון הסלולרי רחוק יותר מתחנת הבסיס, הוא נדרש לשדר בעוצמה גבוהה יותר – ופולט קרינה חזקה יותר. ככל שיש פריסה צפופה יותר של תחנות בסיס, יורד הסיכוי שהטלפון הסלולרי יהיה רחוק מתחנת בסיס. לעומת זאת, ככל שהפריסה צפופה יותר, ישנה צפיפות יותר של תחנות בסיס שפולטות קרינה באופן קבוע.

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה