החלטת הממשלה החדשה לפיתוח העיר חריש אושרה

הממשלה אישרה את הצעת ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושרת הפנים, איילת שקד, לפיתוח העיר חריש בהיקף של למעלה מחצי מיליארד שקלים. במסגרת התוכנית, חריש צפויה להכפיל עצמה עד שנת 2025

צילום: ישראל ברדוגו

הממשלה אישרה היום (ראשון) את תוכנית ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושרת הפנים, איילת שקד, לפיתוח העיר חריש.

צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "חריש היא העיר עם הצמיחה המואצת ביותר בישראל. ככזו, היא מהווה סטארט-אפ של מדינת ישראל והסטארט-אפ הזה יוצא היום לדרך. החלטת הממשלה הנוכחית היא דרמטית לתושבי העיר. אנחנו צריכים לייצר בחריש עיר בת-קיימה, עם אזור תעשייה, עם הכנסות מעסקים. העיר צפויה להכפיל את עצמה תוך שנתיים וחצי, פי-שניים תושבים, וזו בשורה גדולה. אלה סדרי גודל בלתי נתפסים, ואנחנו צריכים לתת את הרוח הגבית לראש העיר ולתושבים".

שרת הפנים, איילת שקד: "שמחתי לבקר בשבוע שעבר בחריש, שבקרוב מאוד אהפוך אותה לעיר. כיום הישוב הזה מאוד גדול ואין סיבה שחריש לא תהפוך לעיר. חתמתי על כתב מנדט ואני מאמינה שתוך חודש-חודשיים נסיים עם התהליך. יש כאן השקעה נרחבת של משרדי ממשלה בהחלטות ממשלה, הוקצה הרבה כסף ממשרד הפנים, משרד רה"מ, משרד האוצר ומשרד התחבורה. החלטת הממשלה מחזקת את העיר ונותנת פתרונות תחבורתיים והמטרה הבאה והמיידית היא לחזק את איזורי התעסוקה, התעשייה והמשרדים – כדי שהעיר תוכל להיות עיר יציבה ואיתנה בזכות עצמה".

ראש העיר חריש, יצחק קשת: "החלטת הממשלה החדשה לחריש היא בראש ובראשונה הבעת אמון ממשלתית בעיר החדשה. המדינה החליטה להשקיע כאן משאבים גדולים נוספים בסכומים של מאות מיליוני שקלים, מתוך הבנה שחריש היא פרויקט לאומי שעדיין לא הסתיים ושמחייב תמיכה ממשלתית יוצאת דופן. אני רוצה להודות לראש הממשלה נפתלי בנט, לשרת הפנים איילת שקד ולשר האוצר אביגדור ליברמן. החלטת הממשלה וההשקעות הגדולות שיגיעו לכאן יסייעו להמשך הצלחתה של חריש".

עיקרי התוכנית:

• כ-400 מיליון שקלים לשיפור נגישות תחבורתית: הרחבת פתרונות הגישה לעיר באמצעות תכנון וביצוע של מעברים לכבישים בין-עירוניים, הרחבת כביש הגישה הצפוני וסלילת כביש יציאה חדש לעיר מכיוון דרום, פיתוח תשתיות רכיבה והליכה בעיר, וכן קידום רשת קווי תחבורה ציבורית עירוני ובין-עירוני.

• כ-100 מיליון שקלים לטובת תוכנית לפיתוח כלכלי של מנועי צמיחה ומקורות הכנסה: צעדים שיקדמו הכרזה על חריש כעיר.

• כ-74 מיליון שקלים לטובת הקמה ופיתוח של מוסדות ציבור, ומתן שירותים לקליטת תושבים חדשים: הקמת מבני ציבור, מעונות יום, הקמת מחלקה לשירותים חברתיים, מרכז מדעים ומרכז לפעילות נוער, ועוד.

לקריאה נוספת: לקראת אישור החלטת ממשלה חדשה לחריש: לאן ילך הכסף?


פרוייקטים בחריש

לוח דירות חריש

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה