מרכז תחבורה ציבורית חדש יוקם בחריש

32 מיליון שקלים אושרו להקמת מסוף תחבורה חדש במערב העיר. המסוף יכלול אולם נוסעים מרווח, קפיטריה, מודיעין, חדר אבידות ומציאות, חדר נהגים ומשרדים. שרת התחבורה: "תחבורה ציבורית טובה מאפשרת שוויון הזדמנויות"

צילום אילוסטרציה מתוך עמוד הפייסבוק של משרד התחבורה

משרד התחבורה תקצב מרכז תחבורה ציבורית חדש ומודרני בעיר חריש, בעלות של 32 מיליון שקלים. מרכז התחבורה יוקם באמצעות חברת נתיבי איילון. העבודות להקמתו יחלו במחצית הראשונה של שנת 2022 וצפויות להסתיים בתוך כשנתיים.

הדמיית מסוף תחבורה מערבי חריש
הדמייה של המסוף המתוכנן: משרד התחבורה

מסוף "מערב חריש" יוקם במערב העיר, סמוך לכניסה לשדרות דרך ארץ. הוא ישתרע על פני שטח של כ-5.5 דונם, ויכלול עשרה רציפי אוטובוסים וחנייה ל-37 אוטובוסים. המרכז יכלול אולם נוסעים בגודל של 540 מ"ר וכן קפיטריה, מודיעין, חדר אבידות ומציאות, חדר נהגים ומשרדים. המסוף ישמש את קווי התחבורה הציבורית העירוניים והבינעירוניים של העיר חריש.

מסוף תחבורה מערבי
מסוף התחבורה המערבי יוקם על דרך ארץ בסמוך לקניון

מסוף זה יצטרף לפעילותו של מסוף התחבורה הזמני "מזרח חריש" שהוקם לפני כחודשיים בשכונת מעו"ף. בימים אלו מתכננת העירייה את הקמתו של מסוף התחבורה המזרחי הקבוע, שיוקם בסמוך למסוף הקיים.

מסוף התחבורה הזמני בשכונת מעו"ף

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מרב מיכאלי ציינה כי המרכז התחבורתי החדש יאפשר להגדיל משמעותית את מערך שירותי התחבורה הציבורית העירונית והבינעירונית בחריש, כך שיענה על צרכי העיר המתפתחת. לדבריה, המרכז החדש יאפשר לתושבים ולתושבות להשאיר את הרכב הפרטי בבית, ולהתנייד בתוך חריש ומחוץ לה באמצעות תחבורה ציבורית.

"תחבורה ציבורית טובה מאפשרת שוויון הזדמנויות, חוסכת זמן יקר לכל משתמשי הדרך, ומאפשרת לכל אחת ואחד לבחור לאן הוא רוצה להגיע ובאיזה כלי תחבורה. המרכז החדש יאפשר להוסיף אוטובוסים ולהגדיל את תדירות הנסיעות ולא פחות חשוב, יעניק לנהגי ונהגות האוטובוסים תנאי עבודה נאותים, כך שיוכלו גם לתת שירות טוב יותר ואדיב יותר", הוסיפה מיכאלי.

שרת התחבורה מרב מיכאלי
שרת התחבורה וראש העיר: סיכמו על עיבוי קווי האוטובוס

הקמת מרכז התחבורה החדש בחריש מבוצעת במסגרת תכנית משרד התחבורה להקמת מסופי אוטובוסים וחניוני לילה חדשים בכל רחבי הארץ, שיאפשרו להרחיב את שירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ.

הרחבת שירותי התחבורה הציבורית מתוכננת גם בחריש. כזכור, בפגישה שהתקיימה באוגוסט 2021 בין ראש העיר יצחק קשת לבין שרת התחבורה מרב מיכאלי יצאו השניים בהצהרה משותפת לפיה חריש תזכה גם לתגבור של קווי תחבורה נוספים מחריש לחיפה ולתל אביב, ועל הוספת קווים נוספים לערים אחרות בהתאם הצרכים שעולים מהשטח. אישור הקווים הנוספים ממתין להעברת תקציב המדינה במהלך החודש הקרוב.


לוח דירות חריש

פרוייקטים בחריש

תגובה אחת לפוסט זה

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה

%d בלוגרים אהבו את זה: