נפתח בית הספר היסודי הממלכתי הראשון בחריש

בשעה טובה נחנך היום בית הספר היסודי ממלכתי הראשון בחריש. עד כה פעל בית הספר במתכונת זמנית במבנה בית הספר הממ”ד ברחוב אורן וכעת זכו התלמידים וצוות המורים למבנה הייעודי לו חיכו

בתחילת שנת הלימודים, עם פתיחת מוסדות החינוך החדשים בעיר, התעכבה פתיחתו של בית הספר היסודי ממלכתי בשל סמיכותו לפרוייקטי בנייה בעיר והיעדר דרכי גישה מסודרות אליו. כעבור חצי שנה, בלחץ ההורים ותוך מאמץ מרוכז של המועצה, התאפשרה פתיחתו והוא יחל לפעול במתכונת מלאה החל מהשבוע הבא.

היום, שישי, נערך טקס מרשים בהשתתפות ההורים, המורים, צוות בית הספר, התלמידים, נציגי המועצה ומשרד החינוך ואורחים נוספים. מנהלת בית הספר הגב’ אורלי גדרון שנשאה דברים במהלך הכנס אמרה בין השאר כי “זכיתי להכיר בחריש קהילה חזקה ומגובשת. באתם לחריש כדי להבטיח עתיד טוב יותר לכם ולילדיכם ואני מאחלת לכולנו שנעמוד בציפייה הזאת. אני מאחלת לבית הספר שיהיה מקום של צמיחה, של למידה משמעותית, אמון ושלום. לילדים אגיד שאני מעריכה מאד את האיפוק והסבלנות שגיליתם – עברתם לעיר חדשה, פגשתם מורים וחברים חדשים ועכשיו אתם עוברים למבנה חדש. מדובר על הרבה מאד מעברים והסתגלות לדברים חדשים וזה בהחלט ראוי להערכה”.

לאה יגור, המפקחת על בית הספר מטעם משרד החינוך, ציינה כי היא “נרגשת להגיע למבנה הקבע הממלכתי הראשון בחריש. משרד החינוך משקיע הרבה מאד בעיר אך ללא הובלת הרשות וההשקעה האדירה מצידה הדברים לא היו מתקדמים ונראים כפי שהם היום. אני מכירה את הנעשה באזורים אחרים בארץ ואני אומרת לכם שזה לא מובן מאליו – רמת ההשקעה במבנה החדש היא בהחלט יוצאת דופן”.

ראש המועצה המקומית חריש, מר יצחק קשת ציין כי “מדובר באחד מבתי הספר המושקעים בארץ. הושקעו כאן כ-18 מיליון ש”ח. בכל כיתה יש מקרנים ומחשבים, הקמנו חדר מדעים חדשני ומאובזר, חדר מחשבים עם עשרות מחשבים, חדר מוסיקה, סדנת אומנות וגם ספרייה גדולה תוקם בקומה העליונה. זוהי אבן דרך משמעותית בהקמת העיר חריש ונדבך חשוב לקראת הגעתם של תושבים חדשים לעיר”.

מיקום בית הספר הממלכתי בחריש
מיקום בית הספר הממלכתי בחריש, לחצו למעבר למפה המלאה

איציק תייר, מנהל מחלקת החינוך בעיר ציין כי בראייתו החינוך הוא זה שימשוך אנשים נוספים לעיר וכי המועצה תמשיך לשים בסדר עדיפות גבוה את קידום החינוך בחריש.

עוד נשא דברים בטקס, מר יוסי כהן, יו”ר ועד ההורים של בית הספר שציין כי “על אף הבעיות והאתגרים שבמעבר לעיר חדשה, אנו סמוכים ובטוחים שהכל בר פתרון. יש לנו צוות מדהים בבית הספר והמבנה החדש הוא ממלכה שזכינו לקבל ורק מעלה את רף הציפיות מצוות בית הספר. נדאג לעשות הכל למען הילדים ולמען החינוך שלהם”.

בסיום הטקס ניטע העץ הראשון ברחבת הכניסה לבית הספר וכן ניטעו מחדש פקעות שהצילו הילדים בשבוע שעבר מאזורי הבנייה בעיר.

תמונות מבית הספר ומהטקס:

בית הספר הממלכתי בחריש
בית הספר הממלכתי בחריש
בית הספר הממלכתי בחריש
בית הספר הממלכתי בחריש
כיתת לימוד בבית הספר הממלכתי בחריש
כיתת לימוד בבית הספר הממלכתי בחריש
בית הספר הממלכתי בחריש - חצר אחורית
בית הספר הממלכתי בחריש – חצר אחורית
בית הספר הממלכתי בחריש - חצר אחורית
בית הספר הממלכתי בחריש – חצר אחורית
הופעת תלמידים במהלך הטקס
הופעת תלמידים במהלך הטקס
חנוכת בי"ס הממלכתי בחריש - גזירת הסרט
חנוכת בי"ס הממלכתי בחריש – גזירת הסרט
יוסי כהן, יו"ר הנהגת ההורים של בי"ס הממלכתי
יוסי כהן, יו"ר הנהגת ההורים של בי"ס הממלכתי
נטיעת עץ ראשון בבית הספר הממלכתי בחריש
נטיעת עץ ראשון בבית הספר הממלכתי בחריש
חלוקת תעודות הצטיינות
חלוקת תעודות הצטיינות

פרוייקטים בחריש

השאר תגובה

פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על חריש ישירות לתיבת המייל

בכל שלב ניתן להסיר את הרישום לניוזלטר בלחיצה על קישור בתחתית המייל

תודה! נרשמתם בהצלחה